Nazwa marki pochodzi od angielskiego słowa ray - promień. Promienniki emitują ciepło w postaci promieni podczerwieni. Twórcy tych urządzeń dążyli do stworzenia efektu porównywalnego do odczucia promieniowania słonecznego. Chcieli przede wszystkim, aby osoby pracujące w ich zasięgu odczuwały takie samo ciepło, jakie odczuwają latem w słoneczny dzień. Warto zaznaczyć, iż promienniki są niezwykle wydajne i skutecznie obniżają koszty eksploatacji, mają estetyczny wygląd, nie zajmują miejsca na ścianach. Dzięki temu, iż nie ogrzewają powietrza a powierzchnię, charakteryzują się niskimi kosztami eksploatacji oraz pozwalają na budowę instalacji o dowolnej ilości niezależnych stref grzewczych.

Główne zastosowanie promienników:

• ogrzewanie strefowe,

• ogrzewanie obiektów wielkokubaturowych (hale przemysłowe, magazyny itd.).

Promienniki dostarczające energię cieplną są bardzo cenione i należą do grupy urządzeń najchętniej stosowanych w dużych obiektach, ale nie tylko. Charakteryzują się minimalną bezwładnością pracy, nie powodują zawirowań powietrza, są ciche a z racji prostej, modułowej budowy, bezawaryjne.

Promienniki ECOray to urządzenia wydajne, ekonomiczne, spełniające normy i standardy Unii Europejskiej oraz nie stanowiące zagrożenia dla zdrowia i środowiska.